Як чернігівці ставляться до місцевої влади. Опитування
Значно більше серед опитаних чернігівців позитивно ставляться до міського голови, наполовину менше ― до керівника обласної військової адміністрації. Такі дані ми отримали від соціологічної групи «Рейтинг», яка провела протягом 10-18 грудня опитування у Чернігові.
Отже, маємо такі результати:
Серед представників місцевої влади найбільш позитивне ставлення мешканці міста висловили щодо Чернігівського міського голови.
83% чернігівців задоволені роботою мера Владислава Атрошенка, 11% – не задоволені, 6% не змогли дати йому оцінку. Роботою міської ради Чернігова задоволені 65%, 13% – не задоволені – 13%, не змогли оцінити – 23%.
Роботу Чернігівської обласної військової адміністрації (ОВА) оцінили майже так само: 60% задоволені роботою, 20% – не задоволені, і 20% – не змогли оцінити.
Переважно з початку війни ставлення містян до мера Атрошенка або покращилось або не змінилось: 36% говорять про покращення ставлення, 51% – що нічого не змінилось і лише у 9% ставлення до мера за час війни погіршилось.
До голови ОВА В’ячеслава Чауса позитивне ставлення мають 47% чернігівців, 29% – негативне, 21% – не надали відповідь й 3% – не чули про нього. До секретаря міськради Олександра Ломако 45% ставляться позитивно, 11% – негативно, 20% – не визначились і 24% – не знають його. Найменше знають голову Чернігівської обласної ради Олену Дмитренко: 65% – не знають, 20% – не змогли дати відповідь. 12% ставляться до неї позитивно і 3% – негативно.
Дві третини негативно ставляться до ідеї створення у місті Чернігові військово-цивільної адміністрації та призупинення повноважень міського голови та міської ради на час дії воєнного стану в Україні. Підтримують таку ініціативу – 18%.
71% опитаних добре знають про рішення Яворівського районного суду м.Львова, згідно з яким мера Чернігова Владислава Атрошенка на рік позбавили права обіймати посаду міського голови. 22% – щось чули про це. 73% чернігівців не підтримують таке судове рішення, лише 14% – підтримують. 62% переконані, що таке рішення суду є тиском на місцеву владу, 18% вважають, що це є боротьбою з корупцією.
Аудиторія: мешканці Чернігова від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%.
Терміни проведення: 10-18 грудня 2022 р.